Νέοι μπλε κάδοι ανακύκλωσης παρελήφθησαν στον Δήμο Ηλιούπολης.
Το πρόγραμμα ανακύκλωσης θα επεκταθεί;
Εντός του τριγώνου Άλσους Περραιβού - πλατεία Ανεξαρτησίας - πλατεία Αναγνωσταρά για παράδειγμα δεν υπάρχουν μπλε κάδοι ανακύκλωσης...
Σε χθεσινή του ανάρτηση στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης ο κ. Γιάννης Αντζινάς, Αντιδήμαρχος Καθαριότητας - Ανακύκλωσης, Διαχείρισης Απορριμμάτων αναφέρει:
![⭕️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t39/1/16/2b55.png)
Μετά από μεγάλη καθυστέρηση λόγο συνθηκών, σήμερα παραλάβαμε νέους μπλε κάδους ανακύκλωσης.
![☑️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8d/1/16/2611.png)
Συνεχίζουμε βήμα βήμα στην κατεύθυνση του συνολικού σχεδιασμού ανάπτυξης της ανακύκλωσης στην πόλη μας.
![☑️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8d/1/16/2611.png)
Κάθε μέρα, ολοένα και περισσότεροι συμπολίτες μας συμμετέχουν στην ανακύκλωση συσκευασιών και χρησιμοποιούν τους μπλε κάδους που πλέον συναντάμε σχεδόν σε κάθε γωνιά της γειτονιάς μας.
![☑️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8d/1/16/2611.png)
Με στοχευμένες δράσεις στόχος μας είναι η μείωση των απορριμμάτων και η αύξηση των ποσοστών στην ανακύκλωσης, με τη ξεχωριστή διαλογή στην πηγή, με την ενημέρωση των νέων και με την επιβράβευση των πολιτών που συμμετέχουν στην ανακύκλωση.