Εδώ και δέκα χρόνια η Πολεοδομία έχει περάσει ως αρμοδιότητα στους Δήμους, τι έχει γίνει μέχρι σήμερα στο δήμο μας;
Ο σημερινός Δήμαρχος ξεχνάει ότι στην προηγούμενη διοίκηση των 9 χρόνων ήταν αναπληρωτής δήμαρχου, αντιδήμαρχος τεχνικών υπηρεσιών και αντιδήμαρχος οικονομικών, και ότι η σημερινή διοίκηση εδώ και δυο χρόνια είναι, κατά το μεγαλύτερο ποσοστό, συνέχεια της προηγούμενης διοίκησης του κυρίου Βαλασόπουλου.
Τι έχουν κάνει για την πολεοδομία;
Οι πολίτες σήμερα εξυπηρετούνται από την Αθήνα και μια πλατφόρμα ψηφιακών υπηρεσιών του δήμου της Αθηνάς https://eservices.cityofathens.gr .
Τι σχεδιασμός έχει γίνει από τη σημερινή ώστε οι δημότες της Ηλιούπολης να μην στερηθούν τις ψηφιακές υπηρεσίες που έχουν σήμερα στον τομέα της πολεοδομίας;