Στον Τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣΑ η Ηλιούπολη.

Στον τελικό του κυπέλλου ΕΠΣΑ προκρίθηκε η Ηλιούπολη, επικρατώντας με 3-1 του Αγίου Θωμά στον δεύτερο ημιτελικό που διεξήχθη στο Α’ δημοτικό γήπεδο Ηλιούπολης.

Η ομάδα παρατάχθηκε με πολλούς νεαρούς, ταλαντούχους ποδοσφαιριστές οι οποίοι είχαν την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, πετυχαίνοντας 2 γκολ στα πρώτα 35 λεπτά. Πιο συγκεκριμένα, το σκορ άνοιξε ο Γεμιστός με όμορφο πλασέ στο 25′, ενώ το 2-0 έγραψε ο Πουλιάνος, ξανά με πλασέ, απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η υπεροχή της Ηλιούπολης συνεχίστηκε, με τον Πολίτη να πετυχαίνει το 3-0 με κεφαλιά, μετά από εύστοχο χτύπημα κόρνερ του Γάγγου στο 51′.

Οι αρχικές ενδεκάδες των ομάδων είχαν ως εξής:

Ηλιούπολη: Μάνος (70′ Χαμηλός), Κωστόπουλος (63′ Στεφανής), Ντογκάνι, Κουτσογκίλας, Παπαγιαννόπουλος, Γεωργιάδης, Γάγγος, Σταύρου(63′ Μουγιακάκος), Γεμιστός, Πουλιάνος, Buxton

Άγιος Θωμάς: Γιώρης, Μακό (55′ Μεταξούλης), Πετράκος (75′ Κώστα), Παπαθανάσης, Χατζής, Τσινιάς, Ζαρκαδούλας (55΄ Τετωρος), Παπαζαφειρόπουλος, Τζώρτζης, Ρέτσκα, Ηροδότου.