Γ.Σ. Ηλιούπολης: Εντός Έδρας Ήττα από τον Άγιο Ιερόθεο.

Την δεύτερη της ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε η Ηλιούπολη, στο εντός έδρας παιχνίδι απέναντι στον Άγιο Ιερόθεο.

Η ομάδα του Άγιου Ιερόθεου είχε την υπεροχή στο πρώτο 25 λεπτο, έχοντας την συντριπτική κατοχή της μπάλας και δημιουργώντας ευκαιρίες. Οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο δοκάρια στο 10′ και το 13′, καταφέρνοντας να σκοράρουν στο 20′ με τον Cisse σε μια αμφισβητούμενη φάση. Ο Γεμιστός κατάφερε να ισοφαρίσει στο 29′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο Buxton.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και είχαν δοκάρι στο 50′ με τον Σελμανάι να σημειώνει το 1-2 τρία λεπτά αργότερα. Από το δεύτερο γκολ των φιλοξενούμενων ο ρυθμός έπεσε, με το 1-2 να είναι το τελικό σκορ του αγώνα.

Οι δύο ομάδες παρατάχτηκαν στο γήπεδο ως εξής:

Ηλιούπολη: Μάνος, Κωστόπουλος, Μπουσάι(Πολιτης 57′), Κρητικός (Παπαγιαννόπουλος 57′), Κουτσογκίλας, Γεωργιάδης,
Τavares(Πουλιάνος 46′), Σάμιος, Γεμιστός, Σταύρου, Buxton.

Άγιος Ιερόθεος: Σφύρλας, Σιμάκος, Ντόκο, Μενάι, Αποστολόπουλος, Κυριαζής, Μπαλωμένος (Μάτι 78′), Cisse (Ασημάκης 51′), Χολέβας (Θεοδώρου 61′), Μουστάκης (Κωτσερίδης 51′), Σελμανάι (Ζαρκιάς 78′)