Σε ανάρτησή της στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης η κα Σκιαδοπούλου αναφέρει:
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t5/1.5/16/1f4cc.png)
Ευχαριστώ τον Δήμαρχο Δάφνης – Υμηττού, Αναστάσιο Μπινίσκο, που με τίμησε με την εμπιστοσύνη του και με όρισε Αντιδήμαρχο Υγείας.
![▶️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc7/1.5/16/25b6.png)
Ανάμεσα στις κύριες προτεραιότητες της Δημοτικής Αρχής είναι η δωρεάν προστασία και προαγωγή της Δημόσιας Υγείας μέσω της Πρωτοβάθμιας φροντίδας (Δημοτικά Ιατρεία), της Πρόληψης ( ΚΕΠ Υγείας) ως κεντρικοί άξονες της διασφάλισης της αλλά και της ενημέρωσης εκπονώντας προγράμματα Αγωγής Υγείας ΚΕΠ Υγείας Δήμου Δάφνης - Υμηττού
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t5/1.5/16/1f4cc.png)
Έχοντας συναίσθηση του ειδικού βάρους της αποστολής μου, θα συνεχίσω να συμβάλλω ενεργά οργανώνοντας ΔΩΡΕΑΝ εξετάσεις προσυμπτωματικού ελέγχου, εκπαιδευτικές δράσεις, εκδηλώσεις & οτιδήποτε άλλο χρειαστεί γιατί πιστεύω ακράδαντα ότι η δημιουργία κουλτούρας ΠΡΟΛΗΨΗΣ μάς θωρακίζει και μάς προσφέρει καλή ποιότητα ζωής με λιγότερους κινδύνους!
![👏](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t57/1.5/16/1f44f.png)
Εύχομαι συγχαρητήρια στους νεορισθέντες Αντιδημάρχους, δύναμη στο έργο όλων των συναδέλφων μου & όσο για εμένα θα κάνω τα αδύνατα δυνατά για να ανταποκριθώ στις προσδοκίες σας!