Ο Χαραυγιακός κέρδισε με 4-0 τον Ολυμπιακό Λιοσίων - Δήλωση Προέδρου Χαραυγιακού κας Ευδοκίας Καλυβιώτη.

Σε σημερινή ανάρτηση στην επίσημη σελίδα του Χαραυγιακού αναφέρεται:

Στον τελευταίο και αδιάφορο βαθμολογικά αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η αγωνιστική περίοδος ο Χαραυγιακός επικράτησε του Ολυμπιακού Λιοσίων με 4-0.

Στο 25' ο Χρήστου με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0.

Στο 12' του δεύτερου ημιχρόνου ο Τσαβαλίας διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας.

Δύο λεπτά αργότερα ο Ρεσούλι έκανε το 3-0.

Στο 85' σε ανατροπή του Αναστασιου κερδίσαμε πέναλτι. Αλλά ο τερματοφύλακας των αντιπάλων απέκρουσε με διπλή προσπάθεια τα σουτ του Νομικού.

Λίγο πριν τη λήξη του παιχνιδιού ο Κοζάκης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ της συνάντησης.

Η ομάδα μας σήμερα έπαιξε χωρίς άγχος και είχε μια εικόνα ανάλογη της ποιότητας των ποδοσφαιριστών της και της ιστορίας της… Πολλά τα λάθη της φετινής σεζόν αλλά μέσα από αυτά μαθαίνουμε και γινόμαστε ποιο δυνατοί.

Αναλαμβάνω όλη την ευθύνη της πτώσης της ομάδας.. Στην γενική συνέλευση που θα ανακοινωθεί σε λίγες μέρες θα αναλυθούν όλα.

Ευχαριστώ θερμά σήμερα τους ποδοσφαιριστές γιατί μας έδειξαν ότι ένα όμορφο τέλος θα φέρει την αυριανή ανανέωση.