Με το δεξί ο ιστορικός Χαραυγιακός ξαναγύρισε στην φυσική του έδρα.

Ο Χαραυγιακός στην πρώτη του εμφάνιση στο Α' Δημοτικό Στάδιο Ηλιούπολης ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις του τον 2ο γύρο επικρατώντας πιο εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό σκορ του Ηρακλή Περιστερίου.

Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας βελτιώθηκε αισθητά στην επανάληψη και πήρε δίκαια μια ακόμη νίκη.

Στο 48' με πέναλτι ο Γκούγας το 1-0. Είχε προηγηθεί ανατροπή του Δραμουντανή μέσα στην περιοχή .

Στα 61' μετά από κλέψιμο ο Pasa ολοκλήρωσε την προσπάθεια κάνοντας το 2-0.

Με τη λήξη του κανονικού αγώνα μετά από στημένη φάση και λάθος της άμυνας ο Ηρακλής μείωσε σε 2-1 με τον Ν.Μήτρο.

🔵⚫️
Χαραυγιακός: Σταματόπουλος, Αναστασόπουλος, Κουζέλης, (46' Πεσλής), Μιχαηλίδης, Tafa, (46' Κουντουριωτης), Τουγουντζόγλου, Δραμουντανής, (74' Μουγιακάκος), Ζαχαρόπουλος, Γκούγκας, Τσοντακης, (46' Pasa), Hasi (80' Ασβεστας).

Στο τέλος του αγώνα έγινε η κλήρωση της λαχειοφόρου της ομάδας και ο τυχερός αριθμός είναι το 506 που κερδίζει το laptop.

Η αλήθεια πάντως είναι ότι τα γκολ και η νίκη ήρθαν μετά την αργοπορημένη προσέλευση της συμπολίτισσας μας και φιλάθλου της ομάδας κας Κωνσταντίνας Κοσμοπούλου.